Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie


Idź do treści

Menu główne:


Konkurs kalendarzowy PSP 2020

Aktualności

Oto kolejna edycja konkursów kalendarzowych PSP. W tym roku mamy dla wszystkich zainteresowanych niespodziankę, gdyż ogłaszamy aż pięć konkursów.

Pierwszy z nich to indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ”. Jest to konkurs, w którym uczestnik z klas 1-8 tworzy komiks na jeden z powyższych tematów.

Drugim indywidualnym konkursem jest krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Krzyżówka do wydrukowania znajduje się w pliku w tabeli na dole strony.

Ostatnim z konkursów indywidualnych jest konkurs fotograficzny. Skierowany jest do uczniów klas 5-8. Uczestnik wykonuje zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.

Kolejne konkursy to już dedykacja dla całych klas oraz ich opiekunów, których zaangażowanie będzie niezbędne.

Pierwszy konkurs zespołowy zadedykowany jest dla uczniów z klas 6-8. Zadanie konkursowe to nagranie spotu filmowego na jeden z wybranych tematów: „CZY WIESZ CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY” lub „BEZPIECZNIE NAD WODĄ”.

Ostatni z konkursów, to konkurs zespołowy na piosenkę o tematyce strażackiej, skierowany jest do uczniów z klas 1-8. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiednich zachowań poprzez treści i muzykę.

Zainteresowani powinni się zapoznać z Regulaminami oraz wzorami Kart Zgłoszeniowych i Oświadczeniami (Klauzula Informacyjna), które dostępne są w plikach w tabeli na dole strony.

Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:


KOMENDA GŁÓWNA PSP

Wydział Prewencji Społecznej

UL. PODCHORĄŻYCH 38

00-463 WARSZAWA

z dopiskiem nazwy Konkursu (KOMIKS, KRZYŻÓWKA, FOTO, SPOT LUB PIOSENKA).


Prace należy przesłać do 3 kwietnia 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego). Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach!
Opracowanie: Gabinet Komendanta Głównego, Wydział Prewencji Społecznej


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego