Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie


Idź do treści

Menu główne:


Powódź 2010

Aktualności > Wiadomości Archiwalne

Powódź Tczew 2010

W związku z przechodzącą przez powiat tczewski falą powodziową jednostki straży pożarnej w celu zabezpieczenia miejscowości przed zalaniem, usuwaniem skutków podniesienia się wód gruntowych oraz cofnięć wody w instalacjach burzowych interweniowały ponad 70 razy.

Główne działania:
W mieście Tczew skupiały się na obronie bulwaru nad Wisłą i ulic Zamkowej oraz Samborówny, znajdujących się poniżej linii bulwaru, Działania były również prowadzone na ul. Ceglarskiej, Baczyńskiego, Za Dworcem, Kazimierza Pułaskiego.

W gminie Tczew działania skupiły się na patrolowaniu wałów, budowie w miejscowości Knybawa wału zabezpieczającego przed zalaniem budynków mieszkalnych przez rzekę Drybok w związku z cofką z rz. Wisły. Oraz udrażnianiu przepustów w miejscowości Czatkowy.

W gminie Subkowy działania polegały na patrolowaniu wałów i uszczelnianiu przesiąku w miejscowości Rybaki

W gminie Pelplin działania polegały na patrolowaniu wałów. Zabezpieczeniu przesiąków na wale w miejscowości Małe Walichnowy, Międzyłęż. Zabezpieczeniu w miejscowości Międzyłęż budynków w zagrożonych zalaniem w wyniku podniesienia wód gruntowych.

W gminie Gniew działania polegały na ewakuacji mieszkańców z zagrożonych budynków, monitorowaniu wałów, uszczelnianiu przecieków wału w miejscowości Widlice, Wielkie Walichnowy, Ciepłe, Kuchnia. Przepompowywaniu wody z strugi w miejscowości Opalenie w związku z awarią pomp w przepompowni.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego